PONUKA  PRÁCE    Úvod   |     O nás   |     Fotogaléria   |     Naši klienti   |     Klientská zóna   |     Kontakt

Webinár:
Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy


lektor

  Mgr. Juraj Kočiš, LL.M.

 • Advokát (KOČIŠ & PARTNERS, s. r. o., advokátska kancelária), člen Slovenskej advokátskej komory. Pôsobil v popredných medzinárodných poradenských spoločnostiach a advokátskych kanceláriách na Slovensku a v zahraničí so zameraním na pracovné a obchodné právo. V súčasnosti sa vo svojej odbornej praxi zameriava najmä na pracovné právo, obchodné právo, trestné právo, cudzinecké právo a zastupovanie klientov v súdnych sporoch a administratívnych konaniach. Venuje sa aj lektorskej činnosti, právne témy prednáša na odborných seminároch a konferenciách pre tuzemské a zahraničné podnikateľské subjekty. Je taktiež autorom početných odborných článkov a publikácií.

termín

  4. 12. 2020

 • 9.00 - 13.00 h

obsahové informácie

organizácia

  online seminár

účastnícky poplatok

  84,00 EUR s DPH
  (70,00 EUR bez DPH)

 • bonus: záznam z webinára dostupný 14 dní

prihláška

  Zrealizované

ďalšie informácie


Popis webinára

So súčasnou pandémiou bojujú firmy mnohými spôsobmi. Jedným z nich je dočasné či trvalé prepúšťanie zamestnancov. Ak ste aj vy v týchto dňoch nútený riešiť aktuálnu situáciu takýmto spôsobom, pripravili sme pre vás hneď niekoľko tipov, rád a odporúčaní, čomu sa vyhnúť. Webinár bude viesť advokát zameraný na pracovné právo, preto hneď z prvej ruky spoznáte spôsoby skončenia pracovného pomeru, prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a taktiež najnovšiu judikatúru súdov. V rámci programu si vypočujete aj množstvo ďalších užitočných informácií, ktoré v súčasnej dobe ako zamestnávateľ či zamestnanec personálneho oddelenia oceníte. Napr. sa dozviete, či sa vám oplatí dohoda alebo výpoveď, čo s prečerpanou/nevyčerpanou dovolenkou a náhradou škody, ako je to s odstupným a odchodným alebo aké vám hrozia právne riziká. Pozornosť zameriame aj na konkrétne prípady, kedy došlo ku sporu v dôsledku neplatného skončenie pracovného pomeru.


Program webinára

 1. Spôsoby skončenia pracovného pomeru a prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a najnovšiu judikatúru súdov.
 2. Pripravujeme výpoveď a dohodu o skončení pracovného pomeru (povinné obsahové náležitosti, rady, tipy a odporúčania, čomu sa vyhnúť).
 3. Skončenie pracovného pomeru s osobitne chránenými zamestnancami (ochranná doba, osobitne chránené kategórie zamestnancov, zamestnanec so zdravotným postihnutím atď.).
 4. Vyrovnanie nárokov pri skončení pracovného pomeru (prečerpaná/nevyčerpaná dovolenka, náhrada škody atď.).
 5. Vyjednávanie pri skončení pracovného pomeru – dohoda alebo výpoveď? Čo je potrebné zohľadniť? (Odstupné, odchodné, právne riziká a výhody jednotlivých spôsobov skončenia PP, rady, tipy.) Prítomnosť právneho poradcu pri skončení pracovného pomeru.
 6. Účasť zástupcov zamestnancov na skončení PP.
 7. Kedy, ako a kde doručovať skončenie PP protistrane?
 8. Končíme pracovnoprávny vzťah s „dohodárom“.
 9. Riešime spor o neplatné skončenie pracovného pomeru (odporúčaný postup, čo očakávať, možnosti eliminácie právnych rizík atď.).

Časový harmonogram webinára

09:00 - 11:00 prednáška
11:00 - 12:00 prestávka
12:00 - 13:00 diskusia  Webinár: Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy

4. 12. 2020 09:00 - 13:00 84 EUR s DPH Zrealizované


Organizačné informácie k webináru

Tento webinár sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Relia, s.r.o. a portálom profivzdelavanie.sk, prevádzkovaným Poradcom podnikateľa s.r.o. Žilina.

Účasť na online seminári (webinári) znamená, že v deň konania podujatia ho môžete sledovať na Vašom počítači v priamom prenose prostredníctvom internetu, s možnosťou klásť lektorovi otázky pomocou chatu. Okrem lektora budete vidieť taktiež prezentáciu k prednášanej problematike. Účastník webinára získava po jeho ukončení bonus - videozáznam podujatia, ktorý bude sprístupnený do niekoľkých dní po jeho uskutočnení (po spracovaní).

Účastnícky poplatok za webinár zahŕňa online prístup na podujatie pre jednu osobu, pracovné materiály na stiahnutie a vyššie uvedený bonus - záznam celého podujatia. Počas celej doby má účastník k dispozícii technickú podporu (telefonicky alebo cez chat).

Účastnícky poplatok je potrebné uhradiť najneskôr 5 pracovných dní pred konaním webinára na základe zálohovej faktúry, ktorú zašleme prihlásenému účastníkovi seminára.

Storno podmienky: Pri stornovaní prihlášky na online seminár uhradenú sumu nevraciame. Prihlásený účastník získa pracovný materiál a prístup k videozáznamu z podujatia .

Ďalšie informácie o priebehu webinára a technických podmienkach na jeho sledovanie nájdete TU >>

A+design
© 2005 - 2020 Akadémia Plus, s.r.o. Zvolen