PONUKA  PRÁCE    Úvod   |     O nás   |     Fotogaléria   |     Naši klienti   |     Klientská zóna   |     Kontakt

Webinár:
Novela zákona o účtovníctve od 1. 1. 2022
(Digitalizácia v účtovníctve)


lektor

  Ing. Mária Horváthová

 • Dlhoročná odborníčka a metodička účtovníctva podnikateľov. Audítorka Slovenskej komory audítorov a IFRS expert. Členka metodickej komisie účtovných štandardov Slovenskej komory audítorov. Lektorka a autorka odborných článkov.

termín

  8. 12. 2021

 • 9.00 - 14.00 h

obsahové informácie

organizácia

  online seminár

účastnícky poplatok

  84,00 EUR s DPH
  (70,00 EUR bez DPH)

 • bonus: záznam z webinára dostupný 30 dní

prihláška

  Zrealizované

ďalšie informácie


Popis webinára

Digitalizácia účtovníctva je za dverami. To najdôležitejšie k očakávanej novele zákona o účtovníctve od 1. 1. 2022 vám ešte v tomto roku dopodrobna predstaví Ing. Mária Horváthová. Rozoberané budú obe hlavné zmeny – zjednodušenie elektronickej archivácie účtovných dokumentov, ako aj rozšírenie povinnosti zverejňovať účtovné závierky na všetky právnické osoby. Hlbšie budete môcť nahliadnuť aj na ďalšie novinky či najproblematickejšie zákutia digitalizácie týkajúce sa napr. platných zásad, priestoru pre vyťažovanie dát, transformácie účtovných záznamov alebo elektronického uchovávania účtovnej dokumentácie bez povinnosti zaručenej konverzie. V súvislosti s digitalizáciou poukážeme taktiež na možné pokuty a poskytneme vám konkrétne postupy pre ukladanie účtovných dokumentov do registra účtovných závierok alebo pre overovanie účtovnej závierky audítorom v roku 2022.


Program webinára

 1. Zmeny pre vedenie účtovníctva od 1. 1. 2022, proces digitalizácie účtovníctva, rovnocennosť listinnej a elektronickej podoby účtovných záznamov proces spracovania účtovných záznamov v účtovníctve, povinnosť dodržania vymedzených zásad, priestor pre vyťažovanie dát, transformácia účtovných záznamov, elektronické uchovávanie účtovnej dokumentácie bez povinnosti zaručenej konverzie
 2. Ostatné zmeny novely zákona o účtovníctve:
  • register účtovných závierok
  • overovanie účtovnej závierky audítorom
 3. Ukladanie pokút za porušenie zákona o účtovníctve, elektronické uchovávanie účtovnej dokumentácie
 4. Diskusia

Časový harmonogram webinára

09:00 - 11:00 prednáška
11:00 - 11:30 prestávka
11:30 - 14:00 prednáška spojená s diskusiou  Webinár:
  Novela zákona o účtovníctve od 1. 1. 2022 (Digitalizácia v účtovníctve)

8. 12. 2021 9:00 - 14:00 84 EUR s DPH Zrealizované


Organizačné informácie k webináru

Tento webinár sme pripravili v spolupráci s portálom profivzdelavanie.sk, prevádzkovaným Poradcom podnikateľa s.r.o. Žilina.

Účasť na online seminári (webinári) znamená, že v deň konania podujatia ho môžete sledovať na Vašom počítači v priamom prenose prostredníctvom internetu, s možnosťou klásť lektorovi otázky pomocou chatu. Okrem lektora budete vidieť taktiež prezentáciu k prednášanej problematike. Účastník webinára získava po jeho ukončení bonus - videozáznam podujatia, ktorý bude sprístupnený do niekoľkých dní po jeho uskutočnení (po spracovaní).

Účastnícky poplatok za webinár zahŕňa online prístup na podujatie pre jednu osobu, pracovné materiály na stiahnutie a vyššie uvedený bonus - záznam celého podujatia. Počas celej doby má účastník k dispozícii technickú podporu (telefonicky alebo cez chat).

Účastnícky poplatok je potrebné uhradiť najneskôr 5 pracovných dní pred konaním webinára na základe zálohovej faktúry, ktorú zašleme prihlásenému účastníkovi seminára.

Storno podmienky: Pri stornovaní prihlášky na online seminár uhradenú sumu nevraciame. Prihlásený účastník získa prístup k videozáznamu z podujatia.

Ďalšie informácie o priebehu webinára a technických podmienkach na jeho sledovanie nájdete TU >>

A+design
© 2005 - 2021 Akadémia Plus, s.r.o. Zvolen