PONUKA  PRÁCE    Úvod   |     O nás   |     Fotogaléria   |     Naši klienti   |     Klientská zóna   |     Kontakt

Elektronická faktúra - šetrime spolu životné prostredie

Prejdite na praktický spôsob doručovania vašich faktúr e-mailom v elektronickej podobe!

Využite jednoduchý, pohodlný, rýchly, bezpečný a ekologický spôsob doručovania faktúr za služby Akadémie Plus - môžeme vám ich zasielať v elektronickej podobe priamo na vašu e-mailovú adresu.

Elektronické faktúry, zasielané spoločnosťou Akadémia Plus, s.r.o. sú zabezpečené elektronickým podpisom a v zmysle § 75 ods. 6 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH sú plnohodnotným daňovým dokladom. Elektronické faktúry zvýšia váš komfort - umožnia prehľadnú archiváciu a vyhľadávanie, či v prípade potreby možnosť preposlania faktúry ďalej e-mailom.

Túto službu odporúčame predovšetkým dlhodobým klientom Akadémie Plus, s.r.o., ktorí opakovane uhrádzajú poplatky za absolvovanie vzdelávacích aktivít či využívanie ostatných služieb poskytovaných našou spoločnosťou.


Ako prejsť na elektronickú faktúru

Zasielanie elektronickej faktúry si môžete aktivovať veľmi jednoducho:

 • stačí vyplniť a podpísať Súhlas so zasielaním elektronickej faktúry (v zmysle § 75 ods. 6 zákona 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty)
  Súhlas so zasielaním elektronickej faktúry (na stiahnutie vo formáte PDF)
  Súhlas so zasielaním elektronickej faktúry (na stiahnutie vo formáte DOC)

 • dokument následne doručte na adresu:
  Akadémia Plus, s.r.o.
  Somolického ulica 2
  960 01 Zvolen
 • alebo ho odovzdajte našim pracovníkom na ktoromkoľvek vzdelávacom podujatí organizovanom našou spoločnosťou

Ďalšiu faktúru vám už nevystavíme v tlačenej (papierovej) podobe, ale zašleme ju na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli v Súhlase.


Ako a kedy vám doručíme elektronickú faktúru

Elektronickú faktúru dostanete e-mailom do 15 dní od absolvovania vzdelávacej aktivity, či zakúpenia študijnej literatúry alebo iného tovaru v Akadémii Plus (v prípade, že uhradíte poplatok na základe písomnej pozvánky alebo zálohovej faktúry vopred, faktúru vám zašleme do 15 dní od prijatia platby na náš účet).


Čo urobiť po doručení elektronickej faktúry

Po doručení správy obsahujúcej elektronickú faktúru vás môže počítač upozorniť, že e-mail je elektronicky podpísaný, čím je zaručená jeho bezpečnosť, v takom prípade potvrďte váš súhlas so zobrazením správy.

Faktúra sa nachádza v prílohe e-mailu (súbor vo formáte pdf, ktorého názov je zhodný s číslom faktúry).

Prílohu vám odporúčame hneď neotvárať, ale najprv si ju uložiť na vhodné miesto, na ktorom si budete v počítači ukladať a trvalo archivovať vaše elektronické faktúry (napr. pre potreby daňovej kontroly).

Následne súbor otvorte. Zobrazí sa vám štandardná faktúra, ktorá je daňovým dokladom a na základe ktorej môžete realizovať úhradu.

V prípade, že sa vám PDF súbor nezobrazí, uistite sa, či máte v počítači nainštalovaný prehliadač Adobe Reader (stiahnuť si ho môžete na tomto mieste).


Čo robiť, ak vám elektronická faktúra neprišla

Ak z akéhokoľvek dôvodu nedostanete faktúru ani do 15 dní po ukončení vzdelávacieho programu, kontaktujte bezodkladne Akadémiu Plus pre znovuzaslanie faktúry - pošlite e-mail na adresu faktury@akademiaplus.sk a v požiadavke uveďte, prosím, vaše meno a priezvisko (prípadne názov firmy) a presnú e-mailovú adresu, na ktorej očakávate prijatie faktúry.


Podrobnejšie informácie o zabezpečení elektronickej faktúry

Elektronickú faktúru dostanete e-mailom z adresy faktury@akademiaplus.sk s prílohou vo formáte ".pdf". Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu faktúry poslanej elektronicky je v súlade s § 75 ods. 6 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH zaručená elektronickým podpisom. PDF súbor ktorý dostanete je elektronicky podpísaný v súlade so zákonom č. 215/2002 Z.z. o elektronickom podpise, certifikátom, vydaným certifikačnou autoritou Disig.

V prípade záujmu si po obdržaní faktúry môžete na stránke CA Disig overiť platnosť certifikátu, prípadne si ho priamo nainštalovať do vášho počítača (formát DER), na základe čoho bude automaticky akceptovať e-maily a dokumenty podpísané týmto certifikátom.

hore


____________________________________

Materiály sú vo formáte PDF. Aby ste si ich mohli prezrieť, resp. vytlačiť, potrebujete mať na počítači nainštalovaný voľne dostupný prehliadač Adobe Reader. Tento prehliadač si môžete stiahnuť na tomto mieste.

A+design
© 2005 - 2020 Akadémia Plus, s.r.o. Zvolen