PONUKA  PRÁCE    Úvod   |     O nás   |     Fotogaléria   |     Naši klienti   |     Klientská zóna   |     Kontakt

Ako prebiehajú webináre (na portáli relia.sk)

Vážení zákazníci, pre bezpečnosť a ochranu vášho zdravia počas prebiehajúcej pandémie meníme živé školenia až do odvolania na online semináre. Je to jednoduchá a plnohodnotná náhrada vašej priamej fyzickej účasti na školení, prostredníctvom živého vysielania prenášaného cez internet.


Na tejto stránke vám prinášame informácie o tom, čo je online seminár, aké sú jeho výhody a ako prebieha.


Aktuálny prehľad všetkých pripravovaných webinárov si môžete prezrieť na tomto mieste >>


Online semináre (webináre)

  • plnohodnotná náhrada živého školenia, ktorá prebieha rovnako dlhý čas
  • máte možnosť klásť lektorovi otázky
  • prebiehajú na webstránke relia.sk
  • na seminár sa dostanete cez prihlasovacie údaje a heslo, ktoré vám pošleme spolu s linkom na jeho sledovanie
  • okrem lektora uvidíte na obrazovke aj jeho prezentáciu a písomné materiályĎôležité informácie k sledovaniu webinára

Na to, aby sledovanie webinára prebehlo hladko aj po technickej stránke, je potrebné splniť technické požiadavky. Venujte im, prosím, pozornosť a rovnako aj odporúčaniam, ktoré sa nám osvedčili v praxi.

Naše webináre prebiehajú v aplikácii ClickMeeting, ktorá funguje so všetkými vstavanými kamerami pre laptopy a s väčšinou webových kamier. Pokročilejšia alebo profesionálnejšia kamera môže vyžadovať inštaláciu ďalšieho softvéru.

2 dni pred začiatkom Vám do emailu pošleme link a heslo k webináru.

Pred začiatkom webinára si overte nasledovné:

  • Máte pripojenie na internet? - musíte byť online. Fungujú vám v prehliadači iné webové stránky?
  • Máte aktuálnu verziu web prehliadača? Webinár je možné sledovať v prehliadači, overte si, či máte najnovšiu oficiálnej verziu prehliadača Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge alebo Opera. Pri používaní prehliadača Internet Explorer sa často vyskytujú problémy, preto ho neodporúčame.
  • Ak Váš počítač otvorí link na sledovanie webináru automaticky v prehliadači Internet Explorer, odporúčame Vám skopírovať si link priamo do prehliadača Google Chrome a sledovať živý prenos tu, resp. do iného vyššie menovaného prehliadača. Google Chrome si môžete zadarmo stiahnuť tu https://www.google.com/intl/sk_sk/chrome/
  • Máte vhodný operačný systém? - Váš počítač by mal disponovať minimálne operačným systémom Windows 7 alebo vyššie, Mac OS 10.13 (odporúčaná najnovšia verzia), Linux, Chrome OS.
  • Mám teda všetko pripravené? Správnosť nastavení si môžete vopred overiť kliknutím na link v emaile, ktorý Vám pošleme cca 2 dni pred webinárom. Tento link Vás dovedie do tzv. Čakárne. Ak ste sa dostali až sem, po technickej stránke je všetko v poriadku. V plánovaný deň a čas konania lektor na linku zo spomínaného emailu spustí prezentáciu a webinár začne prebiehať.


Tipy k webinárom

Posielanie otázok lektorovi:

Vpravo dole je okienko četu, kde môžete písať otázky lektorovi. Správu odošlete stlačením klávesy Enter. Otázky sú viditeľné aj pre ostatných účastníkov spolu s Vaším prihlasovacím menom. Lektor odpovedá na otázky priebežne, resp. podľa dohody/programu.


Zobrazenie na celý monitor:

Pre zobrazenie webinára na celý monitor kliknite na ikonu.

Pre zrušenie tejto funkcie použite klávesnicu Esc alebo opäť kliknite na ikonu.


Zobrazené materiály:

Prezentácie a materiály, ktoré počas webinára používa lektor, sú autorským dielom školiteľa. Výučbové materiály vám zašleme do emailu pred konaním webináru a je možné stiahnuť si ich aj na stránke, kde živý prenos bude prebiehať - a to približne 2 hodiny pred začiatkom alebo ihneď po skončení webinára (nie počas prezentácie).


Zmena jazykovej mutácie:

Vpravo hore nájdete ikonu, cez ktorú si môžete zmeniť jazyk aplikácie.


Nefunguje Vám zvuk:

V prípade, ak sa prihlásite neskôr – už po začatí prezentácie, môže vám aplikácia automaticky stíšiť zvuk. Na obrazovke sa vám preto zobrazí mikrofón a nápis „mute“, resp. „unmute“. Pre zapnutie zvuku kliknite na ikonu mikrofónu.


Ukončenie webinára:

Z webinára sa vždy odhlasujte kliknutím na ikonu "panáčika", ktorú nájdete vpravo hore. Nepoužívajte a nerušte webinár ikonou "x", pretože budete mať zablokovaný opätovný prístup a odblokovanie bude možné len s našou telefonickou podporou.


Vždy sme vám k dispozícii - naša zákaznícka podpora

V prípade problémov s pripojením neváhajte kontaktovať našu technickú podporu:

Informácie o programovej ponuke a obsahu webinárov, ako aj k otázkam súvisiaicim s objednávaním, platbami a fakturáciou, vám radi poskytneme na tel. čísle 0905 381 336 alebo 045 - 53 66 522, prípadne emailom na info@akademiaplus.sk.


  späť hore
A+design
© 2005 - 2023 Akadémia Plus, s.r.o. Zvolen